2015 Ygs sonuçları açıklandı

0
510

2015 Ygs sonuçları açıklandı

Bugün 13.00 saatleri itibariyle YGS sonuçları ÖSYM sitesinden açıklanmış olacak. Haberler de duymamla buraya yazmak istedim. İnanamadım. Benim sınava girdiğim yıllarda eğer 3 haftada açıklanırsa sevinçten uçardım. Şimdi ki çocuklar gerçekten çok şanslı. Hafta sonu girmemişler miydi daha sınava? Evet hafta sonu girmişlerdi. Hatta ben sınavdan çıkan öğrencileri görüp sanki kendi sınava girmişcesine onlarla birlikte heyecanlandım. Okul hemen kapımızın dibinde olunca ÖSS sınavına girdiğim yıllar geldi aklıma.

Vay be ne çabuk geçti. Yıllar birbirini kovaladı. Şimdi ÖSS sınavına girenler için ben heyecanlanıyorum kendim için değil. Sınava ilk girişimde elim ayağım birbirine girmişti. Sırama oturur oturmaz ağlama krizine girmiştim. Panik atak krizim tutmuştu. Öğretmenler hemen beni sakinleştirmek için lavaboya götürüp elimi suratımı yıkamışlardı. Sonuç olarak da bütün cevapları kaydırarak istediğim yerlere yerleşememiştim. Ve yeniden hazırlanmak için dershaneye başlamıştım. Ne kadar acıklı değil mi?

O yıl Final dergisi dershanesine gitmiştim. Ve yıllardan 2006 ydı. Senelik olarak 3.500 lira ödemiştik. İnanılır gibi değil. 3.500 lira bir heyecanıma çöpe gitti. Onu da geçtim. Koca bir yılım çöpe gitti. Emeklerim, ümitlerim her şey yitip gitti.

2015 Ygs Sonuçları Açıklandı

İşte bu çok acıklı. İnsanları 2 saat gibi bir sınırlamaya sokmak çok acıklı. Bunu da geçtim, insanların istedikleri meslekleri sadece sınav neticesiyle kazanmasını sağlamak çok acıklı. Atıyorum ben doktor olmak istiyordum ama tıp bölümünü kazanamadığım için işletme okumak zorunda kaldım gibi… Tabi bu sadece bir örnekti. Hayatım boyunca hiç bir zaman tıp okumak istemedim. Psikolog olmayı çok isterdim. Ama onu da kazanamadığım için yurt dışında okumaya karar verdim. Okudum da. Yarıda bırakıp gelmesem bu sene diplomamı almış olacaktım. Umarım benim kızım böyle saçma bir sınava tabii tutulmaz. Umuyorum en yakın zaman da bu sistem değişir de en azından kendi ülkemiz de Suriyeler kadar değerimiz olur.

Neden mi Suriyeler? Çünkü onlar bizim ülkemiz de istedikleri bölüm de okuma haklarına sahipler. Mesela bir Suriyeli, doktor olmak isterse gayet tabi olabiliyor. Yada mühendis olmak istese yine olabiliyor. Ama biz kendi ülkemizde ne yazık ki ikinci sınıf muamelesi görüyoruz. Neyse bunlar derin mevzular, hiç girmeyelim yoksa çıkamayız işin içinden.

2015 Ygs Sonuçları Açıklandı

Nerede kalmıştık? Yine dallandırdım budaklandırdım ben olayı. Sonuç olarak gençler ve genç kalıp hala sınava girenler, sınav sonuçları açıklanmış. Bunun için ÖSYM ‘nin adresini ziyaret etmelisiniz.

Umarım güzel puanlar almışsınızdır da ümitleriniz bir sonraki seneye kalmaz. Kalsa da sorun değil, neden mi? Sizin için çok güzel kampanyalar hazırlamış olan Everest Eğitim ve Atlas Edu Yurt dışı eğitimin ortak çalıştığı ülke olan Ukrayna’ya gidebilir, istediğiniz bölümde çok uygun maliyetlerle okuyabilirsiniz.

Sevgiler…

Share Button

CEVAP VER