Bebeğin anne karnındaki oluşumu

1
1399

Bebeğin anne karnındaki oluşumu

Hamilelik, gelecek olan güzel ayların başlangıcıdır. Hamile olduğun andan itibaren kafanın içerisinde ki tüm negatif duygulardan uzak olmalısın. Artık seninle beraber bir kişi daha var içinde. Ona sevgi vermelisin. Ona mutlu ve huzurlu bir ortam yaratmalısın. O senin içinde büyüyecek senin duygularınla yeşerecektir. Bebeğin zihnini mahveden şey negatifliklerdir. Bebek oluşma anında sadece bedenini izlemez, sadece senin verdiklerini almaz aynı zamanda senin beynini ve duygularını da kopyalar. O yüzden sen negatifsen bu en başından bebeğin yapı taşına nüfuz eder, sen pozitif ve mutluysan bebeğinde aynen bunları alır ve olumlu bir gelişim sergilenir.

Bebek dokuz ay boyunca annenin ikliminde yaşayacak havasından suyundan kapacaktır. O yüzden asla negatif olma, zorda olsa evet ruhuna gir. Ve bu ruhtan çıkma. Eğer ki çocuğun doğduğu andan itibaren bireyselliğe sahip olup, özgün bir ruh taşımasını istiyorsan bu kadarını yapabilmek zorundasın. Bu fedakarlık anne olma parçasıdır.

bebeğin oluşumuOsho derki, “Öfkeden uzak dur, kıskançlıktan uzak dur, sahiplenmekten, dırdırdan kavgadan tüm olumsuzluklardan uzak dur. Bunların bedelini ödeyemezsin. Sen bir canlı yaratıyorsun. Daha çok daha çok zevk al, daha çok dua et, daha çok dans et, şarkı söyle, muhteşem müzikler dinle. Hakiki bilinçaltına inebilen müzikler dinle. İçindeki çocuk sadece oradan duyabilir.”

Hamile olmak bir can taşımak toplumumuzda çok hafife alınan bir mevzu olsa da değildir. Bir bebek doğduğunda değil, henüz anne karnındayken her şeyi öğrenmeye ve kopyalamaya başlar. Eğer çocuğunun nasıl bir kişiliğinin oluşmasını istiyorsan daha hamile olduğunu öğrendiğin ilk vakitten itibaren bebeğinin içinde büyümesine özen göstermelisin. Kinini, nefretini komplekslerini bile geri de senden çok uzak noktalarda bırakmalısın. Etrafına sadece sevgi saçmalısın. Hatta çokça da Polyanna olmalısın. Bebeğinin ruhu tüm bu duygu durumlarından etkilenir. Bebeği şekillendiren en büyük etken annedir. O yüzden bebeğine güzel bir hayat verebilmek için önce kendini sonra çevreni düzeltmen gerekmektedir. Çevreninde anneye güzel davranması gerekmektedir. Eğer ki anne mutlu olursa içindeki çocuk da mutlu olacaktır.

 

Share Button

1 YORUM

CEVAP VER