Çocuklar için yer yatağı nasıl olmalıdır?

0
2220
Çocuklar için yer yatağı
Çocuklar için yer yatağı

Çocuklar için yer yatağı nasıl olmalıdır?

Geçen gün uyumayan bebekler ile ilgili bir yazı paylaşmıştım hatırlarsanız. Hani her annenin bebeğini uyutma şekilleri yazıyordu falan filan. Karavan da kaldığımız zamanlar biz İlay’la arka tarafta yatıyorduk. Eşim de karavanın ön tarafında yani salon dediğimiz küçük bölmede yatıyordu. Dolayısıyla birbirimizi çok özlüyor ve kızım da bensiz özellikle uyumamaya alışmıştı.

Kadıköy’e yeniden taşınmadan önce, karavanda bir kaç kez eşimle yattığımız yerleri değiştirdik. Sonucunda ise İlay beni değilde yanında babasını görünce çok asabileşti ve çok fazla ağladı.

Kadıköy’e taşınmadan önce ise ne yapsak ne etsek diye düşünürken çareyi yer yatağı yapmakta bulduk. Hem yataktan düşme derdi yok hemde aynı odada ama farklı yataklarda yatarak hem İlay’ın deliksiz uyumasını sağlıyoruz hemde yataktan düştü derdi olmuyor.

Çocuklar İçin Yer Yatağı 

Yer yatağını yapmadan önce bu olaydan bu kadar verim alacağımızı hiç düşünmemiştim. Ama gerçekten çok işe yaradı. Bu yer yatağı sayesinde ilay bir gece de Maximum 2 kere kalkar oldu ve en güzeli de öğlen yada aksam hiç farketmez ne zaman uykusu gelse beni elimden tutup odasına götüyor ve beni ekip hemen arkasından uyuyor.

Ahh az kalsın unutuyordum, birde çok güzel bir şey var ki oda şu; öğlen uyandı diyelim bana odasından bağırıyor ‘Anni’ diyor bende buradayım kızım diyorum, emekleye emekleye yanıma geliyor.

Bir şeyleri kendisinin başardığını bilmesi hem onun için pozitif bir gelişme oluyor hemde ebeveynleri olarak bizim için de çok güzel bir duygu oluşturuyor.

Bebekler için ve çocuklar için yer yatağını şiddetle tavsiye ediyorum.

Çocuklar için yer yatağı nasıl olmalıdır?

Şimdi düşünüyorum da İlay’ın doğduğu zamanlarda bir hevesle gidip park yatak almıştım. Şimdi düşünüyorum da ne gerek vardı ki böyle bir şeye? Serecektim yere bir yatak, hoop olup bitecekti. Hem ne öyle hapishane gibi çocukları o yatağın içine hapsediyoruz? Her şeyi geçtim çocuklar özgürce yatabilmenin keyfini sürüyorlar. Karavana geçmeden önce İlay’ın Nuna park yatağı vardı. Henüz 12 aylık dolaylarındayken içinde rahat rahat yatamamaya başlamıştı. (Bizim kız birazcık özgürce uyumayı sever de ?) O zamanlar hiç aklıma gelmedi ne yazık ki böyle bir şey yapmak. Keşke o zamanlar yapsaydım!

Şimdi size söylüyorum yer yatağı gerçekten çok güzel. Park yatakmış oymuş buymuş hepsi hikaye, yer yatağı gerçekten şahane!

Share Button

CEVAP VER