Gebelikte besin zehirlenmesi yaşayanlar

0
843

Gebelikte besin zehirlenmesi yaşayanlar

Gün geçmiyor ki başıma yeni bir şey gelmesin!

Dün dışarıdan oldukça temiz olduğunu düşündüğümüz bir restorandan yemek yedik. Canım nasıl adana dürüm çekiyordu anlatamam. Eşimin boşver aşkım orada yemek yemeyelim ısrarlarını her zaman ki gibi yine hiçe sayıp, 01 Adana Kebapçısı’na gittik. Ben zevkle yemeğimin gelmesini beklerken, (aaa bu arada vejetaryenlik bizde hayal oldu. Bu da başka bir konumuz olsun o halde.) başka şeylerden de atıştırmaya başladım. İşte gelen salatadan, ne biliyim mezelerden falan filan.

Sonra o saatlerdir yolunu gözlediğim adana dürümüm geldi. (Aslına bakarsanız ne kadar acı bir durum değil mi? Bir hayvanın kesilip yanıma gelmesini ve onu zevkle yiyebilmek için dört gözle bekliyorum. Veee bunu bile bile yine de yapıyorum…)

Neyse tüm iğrençlikleri bir yana bırakarak yazıma devam ediyorum. Adana dürüm geldi ama ben böylesine rezil bir şey görmedim. Daha önce de yemedim. Dürümden bir parça ısırıyorum, pat ağzıma sert sert bir şeyle geliyor, ete bakıyorum tam kızarmamış bile belli. Sonra bir ısırık daha alıyorum kemik gibi bir şey dha ağzıma geliyor. Ayyy nasıl iğrenç değil mi?

Birde buranın Foursquare puanı 8. bilmem kaç küsür. Ve yüzlerce güzel yorum var. Nasıl olabilir, nasıl böylesi bana denk gelebilir inanın anlamıyorum. Tabi ki dürümüm hepsini bitiremedim. Oradan çıktıktan sonra İlay’ın isteği ile parka gittik ama ben bi fena olmaya çoktan başladım bile.

Böyle ağzıma garip garip tatlar geliyor, belli ki çıkartacağım ama yapamam ki! Yani en sevmediğim en tiksindiğim şey kusmaktır ama başa gelen çekilir değil mi?

Maden suyu içiyorum, leblebi yiyorum hatta nane limon bile içiyorum yok midem daha da kötü oluyor. Yoğurt bile yedim bu esnada mideme iyi gelsin diye ama onun soğuk oluşu beni daha da mahvetti. Doktorumu aradım benim canım doktorumu bol bol sıvı tüketmemi söyledi ve daha da kötü olursam hastaneye gelmemi söyledi. Tabi doktorum da benim gibi son çare ilaca ve türevlerine başvurduğu için anlayabiliyorum bu yöntemi hiç önermeyeceğini.

Saatler saatleri kovaladı ve ben belki biraz daha iyi olurum derken artık yatağa çakılıp kaldım. Bir yandan mideme kramplar giriyor, bir yandan da midem bulanıyor. Hatta el ayak titremesi de başlayınca tamam dedik bu gebelikte besin zehirlenmesi.

Eşim hadi artık gidiyoruz lavaboya. Bunları çıkartman gerekiyor yoksa kendine gelemeyeceksin diye diye beni zorla lavaboya götürdü. Kalsam daha fazla acı çekiyorum gitsem ağlaya zırlaya mideyi boşaltamaya çalışacağım ama başka çare de gözükmüyor. İnanır mısınız? Sabaha kadar belki 5-6 kere yoğun bir şekilde istifra ettim ki hala kendime gelemedim. 62 kg olmuş bedenim sabah uyandığımda 59 kg ya düşmüştü. Nereden baksanız 2,5 kg vermişim.

Bir daha bilmediğim yerden yemek yemek mi? Tövbeler olsun…

Aman diyim dikkat edin. Bugün benim başıma gelen yarın sizin başınıza da gelebilir. Gebelikte dışarıdan su içmek bile çok zararlıymış direk besin zehirlenmesine sebebiyet veriyormuş. Bilmediğiniz yerlerden benim gibi yemek yerseniz başınıza çok muhtemel zehirlenme gibi şeyler gelebilir. He bu arada beraber yemek yediğiniz kişilere bir şey olmazken size olabilir. Bunu unutmayın. Bizim hamileyken bünyemiz çok daha hassas olurken onlara hiç bir şey olmuyor. Çünkü bizim zararlı organizmalarla savaşacak kadar yeterli prebiyotiklerimiz yok, olanları da karnımızda ki bebeklerimizle paylaştık.

 

 

 

Share Button

CEVAP VER