Kürtaj olmalı mı olmamalı mı, işte asıl mesela bu!

0
821

Kürtaj olmalı mı olmamalı mı, işte asıl mesela bu!

Kürtaj yapılmalı mı, kürtaj yapılmamalı mı? İşte bu çok ince bir soru aslında. Ama şundan eminim ki kürtaj bir doğum kontrol yöntemi değildir!

Diyelim ki sen hamilesin. Ve kendini anne olarak görmüyorsun ve buna hazır hissetmiyorsun. Hatta o kadar ki annelik duygusu bile tüylerini diken diken ediyor. Evet, korunmamak çok büyük bir hata. Kesinlikle kürtajın iyiliğini savunmuyorum. Ama ilgi göstermeyeceğin, sarılıp okşamayacağın, bağlanamayacağın bir bebeği de dünyaya getirmeye hakkın yok! Ne anneler görüyoruz, sokaklara bırakıyorlar bebeklerini.

Daha 1 hafta önce bursa da 40 günlük bebek donmaktan kurtarıldı. Koynuna koyulmuş olan bir dua ile. 2-3 gün önce 6 çocuklu bir ailenin dramını izledik televizyonlarda ve çeşitli yayın kuruluşlarında. Annenin 5 tane biri engelli bir çocuğu var ve üzerine 1 çocuk daha yapıyorlar. Babanın beli ağrıdığı için çalışamıyor ve eve 14 yaşında ki genç delikanlı bakıyor. Annenin sütü bile yok. Yeni doğan bebeğe çay içeriyor! Ve poposuna poşet bağlıyor. Evleri yandığı için adam akıllı evleri bile yok ve 6 çocukla beraber orada kalıyorlar. Bu çocukların günahı ne? Evet kesinlikle yaşamak hakları ama bu şekilde yaşamak eminim onlarda istemiyorlardır. Devlet verin çocukları biz bakalım dese de çocuk esirgeme kurumununda bebeklere ve çocuklara nasıl baktıkları meçhul. Daha bundan 3-4 yıl önce, Kadıköy yel değirmeninde ki çocuk yurdunda, yurt müdürünün kızları sattığı ortaya çıkmıştı. Tüm gazeteler de haber olmuştu. Böyle bir yurda hangi anne baba çocuğunu verebilir ki!

Bunun gibi daha nice hikaye var ülkemizde. Tuvalete atılan bebekler, cami avlusuna bırakılan bebekler, çöplerden çıkan bebekler hepsi kaza kurşunu olmuş bebekler ve vazgeçilemeyen bebeklerdir. Evet, kürtaj büyük günahtır. Ama o bebeğin sefalet içerinde yetiştirmek bir ekmek bir su bile verememek, sürekli hasta olması vb. bence bunların hepsi çok daha günahtır.

İnsanlar bu dünyaya çocuk getirmek istediklerinde, ne istediklerinin farkında değillerdir. Aksi taktirde kürtaja üzeleceklerine kesinlikle tüm bu olacak olanlara üzülürlerdi. Lütfen sadece düşün. Çocuğuna verebilecek bir şeyin var mı? Ve çocuğuna verebilecek neyin var? Bunlar çok açık iki sorudur.

Onun varlığına kendi gerginliklerini yerleştireceksen, senin tekrarın olarak hayatına devam edecektir.

Bir kişiye sağlıklı bir hayat veremeyeceksen, onu dünyaya getirmeye ne hakkın var? Asıl bu bir suçtur. İnsanlar ise bunun tam tersini düşünür.

Kürtaj olmalı mı olmamalı mı, işte asıl mesela bu!

Sana asla bir anne ol yada olma diyemem. Sadece fikrimi beyan ederim. Bence bir anne olmak başlı başına çok büyük bir sanattır. Öncelikle niteliği, niceliği, coşkuyu,kutlamayı yarat ve sonrada çocuğun gelişini davet et. İşte o zaman çocuğuna verebilecek bir şeyin olacaktır.

Bebeğin bir sorun olmayacağını, dünyanın bebeğine bakabileceğini, her bebeğin kısmetiyle geleceğini mutlaka bir yol bulunabileceğini düşünüyorsan da öncelikle çocuğunu düşünmelisin. Bu söylemlerin hepsi anne ve babayı güçlendirmek adına çıkartılmış kelimelerdir. SEN ANNE OLMAYA HAZIR MISIN? Eğer hazır olduğunu düşünüyorsan, hadi o bebeği dünyaya getir! Gerçekten hazır olduğunda çocuk sahibi olduğun için mutlu olacaksın ve çocuk senin annesi olduğun için kendisini şanslı hissedecektir.

Share Button

CEVAP VER