Uğur Ülker kimdir?

0
603
AM 75%

Uğur Ülker kimdir?

Bugün toplum için belki önemsiz ama bizim için bir hayli önemli bir haberle geldim size. Hep bebekler hep bebekler olmaz ki birazda günlük yaşamdan bahsedelim dedim.

Belki hatırlarsınız geçen sene bugünlerde eşimin kuzeni acil olarak Siyami Ersek hastanesine kaldırılmış ve orada serviste yatışa alınmıştı. Acil olarak kalp bekleniyor kalp gelmezse ne yazık ki çok da fazla ömrü kalmadığı söylenmişti.

Uğur’un durumu o kadar acildi ki; organ nakli sırasında bile ilk sıradaydı. Nitekim motoruyla trafik kazası geçiren 28 yaşlarda genç birisinin kalbi tamda Uğur’a uygun bulundu ve Uğur apar topar ameliyata alındı.

UĞUR TOPAÇ Şans o ya, Uğur’a kalp nakli yapılan kişinin ismi de Uğur. Ama bunlar ne fark eder değil mi? Birisi hayata gözlerini yumarken birisi diğer taraftan sevinç göz yaşları döküyor. İşte bu hayatın bize oynadığı en acı oyun!

Kalp bulunca tabi her şey bitmiyor. İşte asıl süreç kalp nakli yapıldıktan sonra sağlanan uyum süreci. Vücudumuz o kadar mükemmel bir şekilde yaratılmış ki, vücuda giren yabancı bir madde olunca o maddeyi çıkarabilmek için müthiş bir şekilde savaş veriyor. Nitekim de vücut yeni takılan kalbe uyum sağlayabilsin diye doktorlar çok fazla ilaç veriyorlar. İşte bu verilen ilaçlarla birlikte Uğur biraz olsun rahatlıyor. Ameliyattan sonra hastanın gidişatı 3 kısma ayrılıyor. 1. Dönem, 2. Dönem ve 3. Dönem olmak üzere nakillerin hasta üzerindeki önemli süreçleri.

1. Dönem: İlk 3 aylık dönemi kapsıyor. Hastanın ölüm kalım savaşı verdiği zaman zarfı. İşte bu süreçte her şey olabilir. Ki çoğu nakil olanda bu süreçte hayat ile olan savaşına yenik düşüyor.

2. Dönem: İlk 6 Aylık süreç. Bu sürece kaçar yaşayabilmişse nakil hastası işte o zaman gerçekten girdiği savaşın %80 ini kazanmış sayılıyor. Artık herkes nakil hastasından çok ümitli ve yaşayacağını biliyor.

3. Dönem: Nakil hastasının son süreci. İşte buraya kadar gelmiş olan hasta artık çoğu şeyi atlatmış ve sayılıyor. Ve artık bizden bile daha sağlıklı sayılıyor.

Şuanda Uğur’un kalp nakli olduğu süreç üzerinden tam olarak 11 ay geçti. Yani artık son evresindeyiz. Ameliyattan sonra yaşamak dediler yaşadı, buzların içerisinde uyuttular da öyle kendisine geldi. Çok şükür.

Uğur Ülker kimdir?

Henüz 28 yaşında olan, daha hayatının gencecik körpecik bir zamanında yaşayan, ve masallarda ki mutlu sonların olduğuna inanan, kalbi gibi kendisinde muhteşem olduğunu düşündüğüm dünya iyisi bir insan. Uğur ülker Kimdir? Uğur Ülker bugün kendisi gibi aynı yaşlarda olan başka bir ananın yavrusu sayesinde ayakta kalmış ve bu gencecik, körpecik bir kazada hayatını kaybetmiş ismi gibi Uğuruyla gelen muhteşem kişinin kalbiyle hayata yeniden merhaba diyen kişidir. Organ nakline sende evet de. Sende başkalarının yaşamına yardımcı ol.

Ve bundan 2 gün önce Uğur ile kendimizi kız kulesinin karşısına attık. Keyifli bir aksam geçirdik, eşim ben ve Uğurla birlikte.

Uğur Ülker Kimdir? Bizim canımız, güzel ruhlu arkadaşımız akrabamız her şeyimizdir.

Ne diyelim, organ nakli gerçekten hayat kurtarıyor. Uğur’a takılan yeni kalbi gerçekten uğur getirdi. Sende organ bağışına evet de sende hayat kurtar.

Kalın sağlıcakla…

Share Button

CEVAP VER