Yabana Doğru’dan Mrs.Ülker’ e transfer oldum

0
218

Yabana Doğru’dan Mrs.Ülker’ e transfer oldum

İşte yine bir hikayenin sonu diğer bir hikayenin başlangıcı diyelim 🙂

Bir zamanlar filozofanne.com’ iken kendime sordum neden Filozofanne? diye. Evet ben ciddi ciddi araştırmayı, okudukça öğrenmeyi çok seven bir insanım. Öğrendikçe insanları aydınlatmayı ve özellikle kendimi durmadan geliştirmeyi seven bir insan! Böyle olunca çevremdeki insanlar geldi yine filozofannemiz demeye başlamıştı bana. Eee bende dedim ki bir site açayım bari, ne okuyorsam ne öğreniyorsam burada paylaşayım!

Sonra zaman geçti yine sormaya başladım kendime. Neden filozofanne? Neden anneliğim ön planda? Sonra vazgeçtim filozofanne olmaktan. Tek amacımız vardı oda köye taşınmak! Yabanadoğru olayım artık dedim 🙂 Oldum da. Hayalimizdi köyde yaşamak.

Bir süre öyle düşündük. Köyde yaşayalım, hayvanlarımız olsun dedik. Organik gıda ile beslenelim dedik. Valla dedik 🙂 Hatta o kadar ki arabamızı bile satıp bisikletle ulaşımımızı sağlayacaktık. Aslında çok mantıklı değil mi? Çünkü güzelim dünyamızı yok eden başlıca faktörlerden birisi zaten egzoz dumanları. Ama işte böylesine hızlıca yaşanan dünyamızda bisikletle ulaşımımızı sağlamak fazlaca ütopik 🙂 Tabi bundan da vazgeçtik.

Diyordum ki, taştan bir evimiz olsun. Bahçemizde köpeğimiz olsun dünya benim olsun! Olmazmış yeni anladım. Bir kere Berkan çalışıyor ve ben site içinde bile tek başıma kalmaktan korkarken, dağın tepesinde bir başıma nasıl kalırım. Kalamam! Bir tek omu değil? Nasıl yaşayacağız? Ben dünyayı dolaşmak isterken iki çocuğun uçak biletini nasıl alacağız da Dünyayı dolaşacağız? İşte tam da bu nokta da kapitalist sistemin en orta yerinde ki yerimizi almış bulunuyoruz. Para yoksa ne dünyayı gezebilirsin, ne arabana benzin alabilirsin ne de kişisel ihtiyaçlarımızı giderebiliriz. Hiç mi tiyatroya gitmeyeceğiz yada hiç mi bir yerlere gitmeyeceğiz? Bana böylesine yaşamak zor geldi. Yapan yok mu? Ooo çokça var. En basit örneği belki bilirsiniz İrem Çağıl. Bizim arkadaşımızdır kendisi. Kadıköy’ün en göbeğinde otururken kalkıp gitti güzel bir köye ve orada yaşıyor. Yaşıyor mu yaşıyor hemde çok özendirici bir şekilde yaşıyor. Ama yapabilene tabi.

Sonrasında tahmin edebileceğiniz gibi sitemin ismini değiştirmeyi bir zorunluluk olarak gördüm ve işte ben diyebileceğim bir isim buldum MRS.ÜLKER. işte ben buyum. Bu vazgeçilemez bir alan adı. Tam olarak beni yansıtıyor. Aslında direk olarak isim soy isimle açacaktım ama vazgeçtim. Çokta fazla deşifre olmayalım ele güne dedim 🙂

İki çocuklu bir ana olarak bugünden sonra MRS.ÜLKER olarak sizlere paylaşımlar yapıyor olmaktan mutluluk duyacağımı bildirmek isterim.

Hepinize kucak dolusu sevgiler.

Tekrardan hoş geldiniz 🙂

Share Button

CEVAP VER